Gymnázium Ľudovída Štúra vo Zvolene  

Napísali o nás

 • 16.05.2018 vedanadosah.cvtisr.sk a Tablet.TV

  O našom úspešnom študentovi napísali

  Študentovi Gymnázia Ľudovíta Štúra vo Zvolene Lukášovi Kamenskému, ktorého projekt s názvom Analýza láskavcových olejov so skvalénom získaných rôznymi separačnými metódami sa stal víťazným v kategórii Chémia v krajskom kole na Festivale vedy a techniky AMAVET v Banskej Bystrici a získal Cenu poroty na celonárodnom finále tejto súťaže v Bratislave,

  bol udelený grant v hodnote 865 EUR z grantového programu AXA Talent 2018

  s podnázvom Chceš rozvíjať svoj talent vo vede a výskume? Podporíme ťa!, aby prostredníctvom tejto finančnej podpory mohol zdokonaliť svoju niekoľkoročnú prácu a aby mohol pokryť náklady spojené s účasťou na 27. ročníku Medzinárodnej súťaže výskumných projektov, ktorú organizovala MEF Educational Institutions v spolupráci s MEF Schools a MEF University v Istanbule a na ktorej so svojím projektom Skvalén v Istanbule vzorne reprezentoval v kategórii Chémia Slovensko a naše gymnázium v termíne od 7.5.2018 do 11.5.2018.

  Slávnostné odovzdanie grantu na podporu ďalšieho vzdelávania a osobnostného rastu úspešnému finalistovi v rámci programu Mladý inovátor sa uskutočnilo 18.4.2018 v Bratislave za prítomnosti generálneho riaditeľa a členov vedenia skupiny AXA ČR/SR. V tejto súvislosti Lukáš Kamenský poskytol rozhovor pre portál Veda na dosah.

  Náš študent, ktorý sa chce venovať biomedicínskemu výskumu a pomáhať chorým ľuďom, má potenciál dokázať veľké veci vo vede či výskume a už teraz sú mu aj vďaka úspechom v chemických súťažiach dvere na rôzne vysoké školy otvorené.

 • 25.04.2018 minedu.sk

  Štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Oľga Nachtmannová prijala dňa 24. 5. 2018 na priateľskom stretnutí A. Škvareninovú, R. Veselú a M. Balážoviča, aby im zablahoželala k víťazstvu v medzinárodnej súťaži Particles 4U. Súťaž organizovala International Physics Outreach Group pôsobiaca v rámci medzinárodnej organizácie CERN v spolupráci s Európskou fyzikálnou spoločnosťou.

 • 13.3.2018 Portál Zvolen24

  Hoci ešte nemá ani 18, už teraz má na konte niekoľko pracovných zošitov. Prečo sa Patrik Kriek rozhodol pomáhať mladším žiakom? Viac prezradil v rozhovore.


 • 7.3.2018 Krajská knižnica Ľ.Š. Zvolen

  V stredu 7. marca 2018 sa v Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra uskutočnila Korunovácia Kráľa detských čitateľov, čo je každoročné ocenenie najaktívnejších detských čitateľov knižnice v uplynulom roku. Podujatie sa uskutočnilo v rámci Týždňa slovenských knižníc. Kritériom na získanie titulu je počet absenčne vypožičaných kníh z knižnice v predchádzajúcom roku, časté návštevy knižnice, ale aj schopnosti osobne prezentovať prečítanú literatúru, svoju školu či mesto.

  Tento rok si titul Kráľ detských čitateľov prevzal žiak našej školy, triedy PR A, Jakub Markech. Na rok 2018 tak symbolicky prebral vládnutie nad rozprávkovou krajinou kníh, pričom počas slávnostného ceremoniálu zložil sľub vernosti a spravodlivého vládnutia. Jakubovi gratulujeme!


 • 26.2.2018 Svet častíc

  Medzinárodná organizácia špecialistov zaoberajúcich sa časticovou fyzikou IPPOG oznámila víťazov medzinárodnej súťaže Particles4U. V kategórii stredných škôl si víťazstvo odnáša slovenský zástupca! V konkurencii 77 prác z 15 rôznych krajín zvíťazili naše žiačky Andrea Škvareninová a Radka Veselá s viacnásobne úspešným projektom Lapač častíc. Škola obdrží detektor kozmického žiarenia a návštevu časticového fyzika, na ktorú sa môžeme tešiť.


 • 31.1.2018 Centrum vedecko-technických informácií SR

  Študenti Gymnázia Ľ. Štúra vo Zvolene - Lucia Krahulcová a Andrej Szabó, predstavili svoj projekt Imobilizácia enterokinázy pomocou kapsúl z alginátu vápenatého na národnom finále Festivalu vedy a techniky AMAVET v Bratislave.

  Ich vedecký projekt bol ocenený Cenou poroty v kategórii Biológia. Lucia Krahulcová poskytla rozhovor pre portál Veda na dosah.


 • 15.1.2018 Mesto Zvolen

  Prečítajte si článok o dvoch medzinárodných projektoch našich študentov, ktorý je zverejnený na webe mesta Zvolen.


 • 6.12.2017 Slovenský olympijský výbor

  Najaktívnešia stredná škola na Slovensku
  Najvyššie ocenenie pre Gymnázium Ľ. Štúra vo Zvolene Gymnázium Ľudovíta Štúra vo Zvolene získalo Pohár prezidenta Slovenského olympijského výboru pre najlepšiu strednú školu na Slovensku, ktorá sa svojimi športovými aktivitami zapojila do OLYMPIJSKÝCH FESTIVALOV SLOVENSKA (OFS).

  Túto cenu prišiel škole odovzdať osobne prezident Slovenského olympijského výboru pán Anton Siekel práve na Mikuláša – 6. decembra 2017. Spolu s Antonom Siekelom prišli ďalší vzácni hostia – čestný prezident Slovenského zväzu judo a predseda správnej rady Nadácie SOV, predseda štábu Olympijských festivalov Slovenska pán Anton Javorka a viceprezident Slovenského olympijského výboru pre mládež pán Vladimír Miller spolu s našimi najúspešnejšími olympionikmi: Matejom Tóthom, Elenou Kaliskou a Janou Gerekovou–Daubnerovou.


 • 26.1.2016 Portál Zvolen24

  Spravodajský portál Dnes24 publikoval články o úspechoch, skrášľovaní prostredia a zaujímavostiach, ktoré sú spojené s Gymnáziom Ľudovíta Štúra vo Zvolene.


 • 11.12.2013 ZV podujatia

  Prečítajte si krátke hodnotenie tohtoročných Štúrových dní, ktoré bolo publikované na stránke zvolenských podujatí.Kontakt
Gymnázium
Ľudovíta Štúra
Hronská 1467/3
960 49 Zvolen
IČO: 160 865
DIČ: 2021613363

tel.: 045 5333 920
e-mail:Podatelna

Školská jedáleň
tel. : 045 5479 028