High School Musical
V rámci prípravy osláv 90. výročia našej školy si naši študenti pod vedením pani prof. Hamerschmidtovej začali pripravovať predstavenie muzikálu Pomáda. V histórii našej školy sa Pomáda už raz hrala pri oslavách 75. výročia, ale, som si istá, že súčasné prevedenie bude určite v mnohom odlišné. Každý herec je predsa iný a vnesie na divadelné dosky originálny kus seba. Premiéra sa uskutoční 3.mája v Divadle Jozefa Gregora Tajovského, kedy okolo 30 študentov GĽŠ predvedie muzikálového ducha, ktorý v nich drieme.
Nevítaní hostia
Krátko po ukončení zatepľovacích prác sa v budove školy objavil nevítaný element – netopiere. Stretnutie s nimi si najviac užila pani vrátnička, pretože netopierom sa páčilo najmä na stenách novovybudovanej vrátnice. Podľa vyjadrení odborníka je výskyt netopierov problémom každej novozateplenej budovy. Odchytených bolo zatiaľ 16 netopierov, avšak nemôžme si byť istý či sa jedná o konečný počet netopierých návštevníkov.
Starí odchádzajú, aby uvoľnili miesto mladším
Akoby novôt nebolo dosť, pribudlo nám aj množstvo nového nábytku. Určite ste si to všimli, veď sme sa o to sami pričinili. Z každej triedy sme povynášali staré lavice a stoličky a „vyfasovali” sme nové, krásne, farebné. Nové zariadenie si už užívajú aj odborné učebne a študovňa. Môžme sa dokonca pýšiť farebne odlíšenými poschodiami. Teraz naše lavice a stoličky v pokoji odpočívajú v drevenici, až kým nebudú premiestnené na miesto posledného odpočinku. Opustilo nás celkom cca 1100 stoličiek a 550 lavíc a len do všeobecných tried nám pribudlo 864 stoličiek a 432 lavíc. Z vedenia školy som sa dozvedela o exkluzívnej ponuke, a to, ak máte záujem, môžete si odkúpiť vyradené lavice kus za 1 euro a stoličky kus za 50 centov. Lákavá ponuka, pokiaľ sa so svojou starou lavicou nedokážete rozlúčiť.
Kvetinová mánia
Prišla jar, a tak, ako pomaly rozkvitajú lúky a záhradky, rozhodol sa rozkvitnúť aj náš ústav. Pani riaditeľka nám prednedávnom prostredníctvom školského rozhlasu predstavila ponuku, ktorá sa neodmieta: Prines kvet a dostaneš kupón. Keďže každý správny študent sa občas rád vyhne ústnemu skúšaniu, naša škola sa začala meniť na botanickú záhradu, čo nám všetkým prinesie viac kyslíka a krásny estetický zážitok. Do konca prvého marcové týždňa bolo rozdaných vyše 90 kupónov imunity pre štedrých darcov kvetov, čo znamená aj približný počet pribudnutých kvetov. Ak sa počty budú zvyšovať, tak ku štvrťročnej klasifikácii bude asi chýbať veľké množstvo ústnych odpovedí, čo niekomu vadí a niekomu zase naopak úžasne vyhovuje.
Nová keramika na GĽŠ alebo Ako vykrádame Patrika Hermana
Odkedy sa začalo hovoriť o rekonštrukcii školy, všetci sme čakali hlavne na jedno - rekonštrukciu sociálnych zariadení alias wécok. Konečne sme sa dočkali a nemusíme zadržiavať, až kým neprídeme domov. Po pár týždňoch buchotu, vŕtania a, v nevyhnutných prípadoch, vybiehania na cudzie wécka, môžeme konečne obdivovať nádhernú remeselnú prácu. Závan novej omietky, farebné kachličky, fungujúce a čistotou skvejúce sa toalety, zatváracie kabínky, jednoducho, všetci nám môžu závidieť.
(A čo má s našimi wéckami Patrik Herman? Len toľko, že každoročne na súťaži Štúrovo pero uvádza tento nadpis ako príklad, že aj titulok článku o záchodoch môže zaujať :-) - pozn. redakcie)
|
| Pozri komentáre(0)

